نحوه اندازه گیری چهارچوب فرانسوی بدون درب برای ساختن درب:

برای اینکار باید داخل به داخل چهارچوب رو اندازه گیری کنید همون قسمت فرورفتگی چهار چوب رو . باید از عرض چهارچوب سه نقطه مختلف بالا،وسط و پایین و از ارتفاع از سمت لولا و سمت جای قفل تا کف اندازه گیری کنید . چون ممکن هست چهارچوب دچار پیچیدگی باشه باید از چند نقطه اندازه گیری کنیم تا از سایزی که می خوایم بدیم برای ساخت درب مطمئن باشیم .باید دقیق اندازه گیری بشه حتی یک میل هم مهمه مثلا از عرض اندازه شده ۸۷.۳ و از ارتفاع شده ۲۰۵.۵ . خوب به تصویر پایین دقت کنید کاملا مشخص شده چطور باید اندازه گیری کنید .


گرفتن سایز درب قدیمی برای سفارش ساختن درب جدید:

شاید بخواید درب قدیمی اتاق و یا سرویس رو عوض کنید به هر دلیلی و نیاز به گرفتن اندازه درب و سفارش دادن برای ساختن درب جدید بدید . برای اینکار باید از قسمت فرورفتگی درب قدیمی که در اصطلاح نجاری به اون قابلمه درب میگن اندازه گیری کنید . چون ممکن هست چهارچوب قدیمی دچار پیچیدگی باشه و موقع نصب درب نصاب درب رو رنده زده باشه بهتره برای گرفتن سایز دقیق از سمت عرض درب از سه نقطه و از سمت ارتفاع از دو نقطه مختلف سایز بزنید تا مطمئن بشید که سایز ها دقیق هستن و اگر اختلافی وجود داره به نجار اطلاع بدید تا طبق اون سایز یه درب جدید بسازه . لطفا به تصاویر زیر دقت کنید تا محل اندازه گیری درب قدیمی رو بشناسید .جهت بازشو درب:

جهت بازشو درب خیلی مهمه چون بعضی از مدل های درب های چوبی دارای طرح خاص هستن و چپ و راستی داخل این درب ها خیلی مهمه . دلیل دیگه برای درآوردن جای قفل درب و ساختن درب هست . جهت بازشو همیشه از سمت فضای بزرگ تر به سمت فضای کوچک تر حساب میشه مثلا از سمت پذیرایی که می خواید وارد اتاق خواب بشید مهمه نه برعکس یا اینکه از سمت بیرون که می خواید وارد خونه بشید مهمه نه برعکس اون . حالا اگه از سمت نمای ورودی درب بایستید اگر لولای درب سمت راست شما بود و درب با دست راست باز می شد و به سمت راست می رفت درب میشه راست باز شو و بلعکس این میشه چپ بازشو . در عکس پایین نمونه درب چپ بازشو و راست بازشو رو رسم کردیم همراه با توضیحات مربوطه هرکدوم .

در کل اگه برای اندازه گیری درب از یه نفر ماهر مثل نصاب درب چوبی و یا یه نجار کمک بگیرید و زحمت اندازه گیری رو براتون انجام بده خیلی بهتره چون هم وارد تره به اینکار هم در صورت خرابی درب قدیمی و یا پیچیدگی چهارچوب فلزی میدونه باید چطور اندازه گیری کنه .


هر سوالی در مورد نحوه اندازه گیری و یا اینکه سفارش درب داخلی داشتید می تونید با ما در ارتباط باشید .

۰۹۱۹۵۲۵۹۲۵۱

با سپاس فراوان فروشگاه آنا درب