رویه  درب ضد سرقت چیست ؟

رویه درب همان روکشی هست که روی ام دی اف پس زمینه درب های ضد سرقت استفاده می شود . البته درب های روکش فلزی بدون پس زمینه ام دی اف هستن و خود رویه فلزی استفاده می شود به عنوان رویه درب .

انواع رویه ها :

 

رویه پی وی سی (وکیوم) PVC

 رویه PVC در مقایسه با سایر رویه در گذر زمان از لحاظ ماندگاری رنگ و نگهداری نسبت به روز اول خود هیچ فرقی نمیکند و نیازی به نگهداری ندارد

با توجه به آنکه رویه های PVC رنگ و طرح چوب را با هم دارد و عملا مرحله رنگرزی حذف میشود به همین دلیل قیمت تمام شده درب هایی که با رویه PVC تولید میشود نسبت به رویه های رنگ طبیعی کمتر هست . رویه های PVC دارای تنوع بالای مدل و رنگ نسبت به رویه های طبیعی میباشند.

 معایت این نوع رویه ها :

  • اگربه هر دلیلی این نوع رویه ها از روی درب کنده شود مثلا در اثر کشیده شدن جسم تیز بر روی درب حتما برای اصلاح باید به کارخانه سازنده عودت داده شود و آنجا اصلاح شود
  • عدم رنگ پذیری و تغییر رنگ:در گذر زمان نمیتوان رنگ آن را در محل تغییر داد و بعد از چند سال استفاده اگر از رنگ این درب ها خسته شوید و یا دکوراسیون خانه را تغییر دهید و بخواهید رنگ درب را تغییر دهید در رویه ها PVC حتما باید به کارخانه سازنده مراجعه کرده و درب را به کارخانه عودت دهید تا این امر میسر شود
  • رگه های منظم چوب و تکرار شونده:به این معنی که در رویه های چوب طبیعی هر درب منحصر به فرد هست و رگه های مخصوص به خود را دارد و چون رویه های PVC توسط انسان تولید میشود رگه های چوب به صورت تکرار شونده بر روی درب وجود دارد

 

 

رویه های طبیعی چوب :

این رویه ها به سه نوع پر مصرف در صنعت درب های ضد سرقت تقسیم بندی میشود:

  • رویه چوب طبیعی راش
  • رویه چوب طبیعی گردو
  • رویه چوب بلوط

البته روکش های دیگری هم وجود دارد به سفارش مشتری بر روی درب های ضد سرقت قابل اجرا میباشد

مهمترین مزیت این نوع رویه ها حس طروات و تازگی هست که چوب طبیعی به محیط میدهد به این معنی که هر رویه از یک درخت منحصربه فرد تولید شده و با رویه مثلا راش درب مشابه از لحاظ رگه کاملا متفاوت هست و در ادامه بزرگترین مشکل رویه های طبیعی در درجه اول ثبات رنگ بسیار پایین است به این معنی که اگر به عنوان مثال اگر دسته کلید ی داشته باشید که تعداد کلید زیادی داشته باشد بعد از مدتی اطراف توپی درب نقطه های سفید ملاحظه کرده و در اصطلاح خامی MDF مشخص میشود.

در این نوع رویه مسئله تعمیرات و نگهداری بسیار بالاست یعنی هم باید حواستون به اطراف توپی باشد که با کلید های زیاد زخمی نشود

در ضمن با گذر زمان نیاز به رنگرزی دارد همانطور درب های قدیمی نیاز به رنگ دارند این نوع رویه ها هم درگذر زمان احتیاج به رنگرزی مجدد دارند.

 

رویه های فلزی

خیلی از مشتری ها فکر میکنند که درب های ضد سرقت برای محیط ها بیرون مناسب نیست کاملا درست هست چوب در مقابل آفتاب و باران هیچ مقاومتی ندارد و خیلی زود از بین میرود و پوسته پوسته شده ودر روکش ها PVC به علت وجود چسب روکش سریع در اثر گرما از روی درب بلند میشود

پس اگر کسی بخواهد برای محیط بیرون از درب ضد سرقت استفاده کند باید چه کار کند ؟؟

پیشنهاد فروشگاه آنا درب به شما مشتری عزیز استفاده از روکش های فلزی است که کاملا مقاوم بوده و تعمیرات و نگهداری بسیار پایینی دارد و در ضمن قیمت بسیار پایین نسبت به درب ترمو وود که ادامه در توضیح در موردش خواهیم داد دارد

شما میتوانید مدل مختلف در رویه فلزی در فروشگاه آنا درب ملاحظه بفرمایید.

 

رویه ها ترموو وود :

خیلی از مشتری برای درب هایی که میخواهد درمحیط بیرون نصب شود به دنبال دربی میگردنند که هم ظاهر چوب داشته باشد و هم مقاوم در مقابل آفتاب باشد.

مهمترین مزیت درب های ترمو وود این هست که رگه های طبیعی چوب را درکنار خاصیت ضد آب و آفتاب دارا میباشد ولی از لحاظ قیمت به مراتب گران تر از نوع رویه فلزی میباشند.

 

رویه شیشه ای :

این مدل رویه ها هم بسیار بستگی به سلیقه مشتری دارد ولی این مدل رویه ها هم برای فضای بیرونی مناسب میباشد و رویه درب کاملا شیشه سکوریت ( البته به صورت نما ) یعنی داخل درب تمام موارد ی که مربوط به درب های ضد سرقت هست رعایت شده و فقط رویه از جنس شیشه هست .

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان فروش فروشگاه آنا درب  تماس بگیرید .


رویه لامینوکس :

این نوع از روکش ها از چوب های فراوری شده و ساخته می شود، ولی این بدان معنا نیست که حتماً از خود چوب در ساخت آن استفاده شود و از این روکش ها برای ساخت روکش، کفپوش و دیوارپوش نیز استفاده می کنند. از مزایای استفاده از این نوع روکش میتوان به مقاومت بالای آن در برابر اشعه مضر خورشید و شباهت بسیار زیاد به چوب طبیعی اشاره کرد.


رویه هایگلاس:

روکش های ام دی اف انواع مختلفی دارند که روکش هایگلاس یکی از این نوع روکش ها می باشد که جنس آن از پلگسی گلاس می باشد و از مزایای استفاده از این نوع روکش می توان به سبکتر و مقاومتر بودن نسبت به شیشه نام برد.


 رویه پرینت:

این نوع روکش به صورت چاپ شده بر روی ام دی اف به فروش می رسد که به صورت طبیعی جلوه نمی کند و ظاهر روکش های طبیعی را نخواهد داشت.


 رویه هات پرس:

 یکی از ضعیف ترین روکش ها که به ندرت در تولید درب ضد سرقت از آن استفاده می شود و از این نوع روکش در گذشته برای درب های معمولی استفاده می شد و جزء ارزان قیمت ترین روکش های موجو در بازار می باشد.


رویه ملامینه :

جنس این رویه ها از ام دی اف هایی با ضخامت ۵ تا ۸ میلیمتر است. مشخصه باررز این رویه ها وجود یک ورق نازک ملامینه پرس شده بر روی آنهاست.مجموعه آنا درب با کادری مجرب و با سابقه آمادگی تولید انواع درب ضد سرقت با انواع رویه ها رو دارا می باشد . امنیت ، دوام و زیبایی را به شما هدیه خواهیم داد.


در آخر اگر سوال و یا ابهامی در مورد درب ضد سرقت دارید می توانید با ما در ارتباط باشید ما کمک می کنیم بهترین انتخاب رو داشته باشید .