امروزه درب‌های ضد سرقتی تولید می‌شوند که روکش آن‌ها از جنس فلز است. این ورقه‌های فولادی مقاومت بسیار بالایی دارند. همچنین برای از دست نرفتن جلوه و زیبایی آن‌ها را در کوره به رنگ طبیعی چوب درمی‌آورند. جدای از این زیر لایه فولادی همچنان پشم سنگ به کار می‌برند تا نه تنها مقاومت در برابر حریق را بالاتر ببرد، بلکه باعث ایجاد عایق صدا و انرژی نیز باشد. این درب‌های فلزی با به دلیل ساخت ویژه‌ای که دارند در برابر رطوبت و تغییرات دما و حتی تابش مستقیم خورشید هم بسیار مقاوم بوده و امکان تغییر رنگشان خیلی پایین است.

همانطور که از نام این درب ها مشخص است، از ساختاری فلزی ساخته می شوند. درب های فلزی می توانند به دو صورت، یک رو فلز یا دو رو فلز ساخته شود. بدین معنی که در درب های یک رو فلز، نمای بیرونی درب از فلز ساخته شده است و نمای درونی درب از روکش چوب ساخته می شود. اما در درب های کاملاً فلزی هر دو نمای بیرونی و داخلی درب از فلز ساخته می شود. با ما همراه باشید تا معایب و مزایای هر کدام را بررسی کنیم.

امنیت درب ضد سرقت فلزی

با فرض به اینکه در مرکز تمامی درب های ضد سرقت در بازار یک ساختار فلزی قرار داشته باشد؛ وجود لایه فلزی در سمت بیرونی درب نمی تواند تاثیر فراوانی در امنیت درب داشته باشد. چون در صورتی که دزد روکش درب ضد سرقت را تخریب کند، ساختار فلزی مرکزی درب نمایان می شود. اما اگر در مرکز درب مورد بحث یک ساختار فلزی قرار نداشته باشد، فلزی بودن نمای بیرونی درب می تواند در امنیت ساختمان شما بسیار موثر باشد.

مزیت فلزی بودن سمت بیرونی درب ضد سرقت فلزی

فرض کنید شما در سفر هستید و درب خانه شما یک درب ضد سرقت چوبی می باشد. دزدان در ابتدا برای ورود به منزل سعی به استفاده از روش های کم سر و صدا، مثل باز کردن قفل با استفاده از کارت بانکی یا خارج کردن روزت (محافظ قفل) می کنند. در این هنگام به دلیل چوبی بودن نمای بیرونی درب، سعی در تخریب روکش چوبی می کنند. حتی اگر دزد نتواند به منزل شما ورود پیداکند همین امر، شما را با هزینه تعمیر روکش درب روبرو می‌سازد. بنابراین یکی‌از فواید فلزی بودن سمت بیرونی درب این است که دزد تحریک به خراب کردن روکش بیرونی درب نمی‌شود.

تنوع طرح درب ضد سرقت فلزی

از عوامل موثر در زیباتر شدن نمای ساختمان، وجود طراحی های مدرن و زیبا بر روی درب ضد سرقت می‌باشد. درب های ضد سرقت فلزی دارای طرح های متنوع و رنگ بندی  می باشند. در واقع هر طرحی که مدنظرتون باشد قابلیت اجرا دارد مگر طرح های خیلی خاص که قالب آنها موجود نمی باشد .

فروشگاه آنلاین آنا درب

مجموعه ی آنا درب  فعالیت مستمر در زمینه‌ی تولید و توزیع درب‌های داخلی و ضد‌سرقت و ضد‌حریق دارد.