مزایای درب ضد سرقت چیست؟

اگر بخواهیم در یک کلمه به طور خلاصه بگوییم که مهم‌ترین مورد از مزایای درب ضد سرقت چیست، باید بگوییم «امنیت درب ضد سرقت». اما این درها چگونه امنیت خانه را تأمین می‌کنند و آیا واقعا با وجود یک درب ضد سرقت خیالمان می‌تواند بابت امنیت خانه راحت باشد؟ 

اصلاً چرا به جای استفاده از انواع حفاظ که هزینه کمتری هم دارند، بهتر است از درب‌های ضد سرقت استفاده کنیم؟

برای گرفتن پاسخ سؤالات فوق و اطلاع از مزایا و معایب درب ضد سرقت؛ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید …

مشخصات درب ضد سرقت چیست؟

اگر بخواهیم مشخصات و مزایای درب‌های ضد سرقت را به طور خلاصه بیان کنیم، شامل موارد زیر است:

  • مقاومت بالا در برابر فشار خارجی
  • قابلیت نصب بهترین و مرغوب‌ترین قفل ضد سرقت
  • مقاومت بالا در مقابل حرارت
  • عایق‌ گرما و سرما
  • عایق صدا
  • کیفیت و عمر طولانی

درب‌های ضد سرقت به شیوه‌ای ساخته می‌شوند تا بهترین مقاومت را در برابر هر نوع فشار خارجی داشته باشند. ساخت درب‌ها به شیوه‌های مختلفی صورت می‌گیرد اما به طور کلی دارای یک ترکیب ثابت هستند. اغلب این درب‌ها از لایه‌های محکم فلز و چوب تشکیل شده‌اند. به همین دلیل است که سارقان نمی‌توانند آن‌ها بشکنند یا رویشان برش و شکستگی ایجاد کنند.

فرقی ندارد که شما یک درب‌ ضد سرقت ایرانی بخرید یا یک درب‌ ضد سرقت ترک و یا یک درب‌ ضد سرقت چینی! در هر صورت یک درب ضد سرقت باکیفیت امنیت شما را تأمین می‌کند.

با نصب درب ضد سرقت می‌توانید احتمال سرقت را به صفر برسانید.

آن‌ها به گونه‌ای طراحی شدند که قسمت لولا را در هنگام نصب در داخل خانه قرار می‌دهند. همین نکته یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای درب‌ ضد سرقت است. چرا که دیگر امکان باز کردن درب از طریق خرابی یا آسیب رساندن به لولاها وجود ندارد.

به جرأت می‌توان گفت که درب‌ ضد سرقت ایمن‌ترین نوع درب‌ است. داشتن کلید اصلی به منزله‌ اجازه شخص برای عبور از درب می‌باشد. بنابراین اگر کسی بخواهد به زور و با شکستن قفل یا حتی خود درب وارد خانه شود، در این کار ناکام می‌ماند. این درها به دلیلِ همین استحکامی که دارند از عمری طولانی برخوردار هستند.

اغلب این درب‌ها عایق‌های خوبی هستند. برخی از مدل‌ها عایق صدا و برخی دیگر که عایق حرارت هستند تا چندین ساعت می‌توانند در برابر حرارت مستقیم آتش مقاومت کنند. علاوه بر این‌ها از نفوذ سرما و خروج گرما در زمستان جلوگیری می‌کنند. همین موضوع برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و جلوگیری از هدر رفتن انرژی تأثیر بسیار زیادی دارد. 

همچنین این درب‌ها قابلیت نصب بهترین و مرغوب‌ترین قفل ضد سرقت را بر روی خود دارند. آزمایشاتی که در کارخانه روی این قفل‌ها انجام می‌شود، نتایج بسیار خوشحال‌کننده‌ای دارند. هیچ‌گونه مته و دریلی نمی‌تواند از مقاومت آن‌ها عبور کند و باعث خرابی قفل شود.

نصب این درب‌ها به‌ویژه در ساختمان‌های بزرگ بسیار مهم است. چرا که ازجمله مزایای درب ضد سرقت، این است که در صورت بروز آتش‌سوزی در یک واحد، می‌تواند حریق را در همان‌جا نگه‌دارد و از سرایت آن به دیگر بخش‌های ساختمان جلوگیری کند. این کار فرصت کافی به آتش‌نشانان می‌دهد تا بتوانند آتش را از بین ببرند و آرامش را به ساکنان ساختمان بازگردانند.

اما ویژگی‌ عالی دیگری که درب‌های ضد سرقت دارند زیبایی‌شان است. تولیدکنندگان وقت و هزینه‌ زیادی را صرف تمرکز بر روی طراحی درب‌ها می‌کنند. بنابراین، امروزه هنگام خرید درب ضد سرقت شما می‌توانید در بین طرح‌های متنوع بگردید و نزدیک‌ترینِ آن‌ها به سلیقه شخصیتان را پیدا و خریداری کنید. برای اطلاع از انواع رنگ بندی درب ضد سرقت کلیک کنید.