نکات خرید درب ضد سرقت

جنس درب ضد سرقت

یکی از فاکتورهایی که باعث تغییر قیمت درب ضد سرقت می شود، جنس درب است. درب های ضد سرقت در دو جنس فلزی و چوبی در بازار موجود هستند و هر کدام نیز قیمت های متفاوتی دارند. برخی از روی خواصی که فلزها دارند ممکن است بگویند که قیمت درب های فلزی بالاتر از قیمت درب های ضد سرقت چوبی است؛ زیرا می توانند بسیار مستحکم تر از درب های چوبی کار کنند. شاید در گذشته این موضوع و این قانون درست بود اما امروزه، نمی توان به صورت قطعی عنوان کرد که چوب ها استحکام کمتری از فلزها دارند. امروزه، شرکت های تولیدکننده درب چوبی با روش های مختلف کاری می کنند که درب های چوبی نیز مانند یک دژ مستحکم شده و کارایی بالایی از خود نشان دهند. وقتی قرار است بین درب های چوبی و فلزی مقایسه ای صورت گیرد، باید تمام مشخصاتشان در یک مجموعه مورد بررسی قرار گیرد و سپس نظر داد که کدام یک بدنه محکم تری دارند. تنها در این صورت است که می توان در مورد قیمت آنها نظر داد.

کشور تولیدکننده درب ضد سرقت

موضوع دیگری که ممکن است باعث افزایش قیمت و یا کاهش قیمت درب های ضد سرقت شود، کشوری است که درب ضد سرقت را تولید کرده است. سه نوع درب چینی، ترکی و ایرانی در بازار موجود است و هر کدام با توجه به خصوصیات و ویژگی هایی که دارند، قیمت متفاوتی نیز دارند. در حال حاضر، درب هایی که از کشور ترکیه وارد کشورمان می شوند قیمت بالاتری دارند؛ زیرا کیفیت بالاتری داشته و مقاومت بیشتری در مقایسه با دو درب ایرانی و چینی دارند. در رتبه بعدی، درب های ایرانی قرار دارند. این درب ها از نظر کیفیت از درب های ترکیه ای در رتبه پایین تری هستند اما خصوصیات به نسبت قابل قبولی دارند. در رتبه آخر، درب های چینی قرار گرفته اند. کیفیت این درب ها از درب های ایرانی و ترکی پایین تر بوده و خرید آن تنها توسط افرادی صورت می گیرد که می خواهند یک درب ارزان قیمت خریداری کنند و تنها قیمت برایشان اهمیت دارد.

قفل درب ضد سرقت

مورد دیگری که باعث تفاوت در قیمت در ضد سرقت می شود، قفل های به کار برده شده در درب است. درب هایی که قفل هایی با کیفیت و مرغوب در ساخت آنها به کار برده شده است، قیمت بالاتری دارند. شاید ماجرای یک دزدی را شنیده باشید که در آن دزدها توانسته اند بسیار راحت و بدون دردسر، یک درب ضد سرقت را به کمک یک سنجاق و یا یک پیچ گوشتی باز کنند. یکی از مهم ترین یراق آلات موجود در درب های ضد سرقت، قفل ها هستند. درب هایی که قفل هایی قابل اعتماد دارند و توسط بهترین برندهای تولید قفل درب ضد سرقت در دنیا تولید شده اند، از سایر درب هایی که قفل هایی ارزان قیمت در آنها به کار برده شده است، ارزان تر هستند. اگر طالب امنیت هستید و نمی خواهید درب ضد سرقت محل زندگی یا محل کارتان با ساده ترین راه ها باز شود، به هنگام خرید به موضوع قفل ها توجه داشته باشید.

ابعاد چهارچوب درب ضد سرقت

موضوع دیگری که بر روی قیمت درب ضدسرقت تاثیر دارد، ابعاد چهارچوب است. درب های ضد سرقت در سایز و اندازه های واحد و مشخصی ساخته می شوند و ساختمان سازان و معماران ساختمان ها به هنگام تعیین چهارچوب، سعی می کنند به این موضوع توجه داشته باشند؛ زیرا این ابعاد استاندارد هستند. به نظر شما اگر بخواهید یک درب قدیمی را با یک درب ضد سرقت تعویض کنید، قیمت چه تغییری خواهد کرد؟ اگر ابعاد درب قدیمی استاندارد نباشد، باید یک درب ضد سرقت به صورت اختصاصی برای این چهارچوب ساخته شود. معمولا در چهارچوب هایی که برای ساخت آنها مقدار بیشتری مواد اولیه به کار برده می شود، قیمت نیز افزایش پیدا می کند و چون کار ساخت درب به صورت اختصاصی انجام می شود، باز هم قیمت تغییر خواهد کرد و ممکن است افزایش قیمت به وجود آید.

امکانات خاص درب ضد سرقت

یکی دیگر از عواملی که باعث تغییر قیمت در ضدسرقت می شود، ویژگی هایی است که به صورت خاص در آن در نظر گرفته می شود. به صورت کلی درب های ضد سرقت در یک شکل و در مدل ها و طراح های متفاوت وارد بازار شده و با توجه به فاکتورهایی که در فوق به آنها اشاره کردیم، قیمت های متفاوتی نیز برای آنها در نظر گرفته می شود. برخی درب ها علاوه بر مشخصاتی که کلیه درب های ضد سرقت دارند ممکن است امکانات خاص دیگری نیز داشته باشند که از آن جمله می توان به نصب چشمی هایی که می توانند تصویر را ضبط و انتقال دهند، اشاره کرد. برخی درب های ضد سرقت در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی داشته و به راحتی دچار سوختگی نمی شود و همین ویژگی نیز باعث افزایش قیمت درب ضد سرقت می شود.

برخی درب ها نیز مجهز به دستگاه اثر انگشت هستند و تنها افرادی می توانند درب را باز کنند که دستگاه بتواند اثر انگشت آنها را شناسایی کند. در این شرایط نیز درب ضد سرقت مذکور، از نظر قیمت از سایر درب های موجود در بازار قیمت بالاتری خواهد داشت و گران تر خواهد بود.