قفل درب ضد سرقت یکی از مهم ترین اجزای درب ورودی آپارتمان می باشد. حتی اگر درب از بهترین و با کیفیت ترین مواد ( ورق فولادی 1.5 میلی متر)  ساخته شده باشد، اما دارای قفل مطلوبی نباشد به راحتی توسط سارقین باز خواهد شد.قیمت قفل درب ضد سرقت به عواملی مانند شرکت تولید کننده، تعداد قفل ها و تعداد زبانه ها و همچنین عملکرد آن بستگی دارد.
قیمت قفل درب ضد سرقت با توجه به کیفیت ، مکانیزم عملکرد و جنس به کار رفته در آن متفاوت است.شما عزیزان می توانید برای دریافت لیست قیمت قفل درب ضد سرقت با ما در تماس بگیرید.

درب ضد سرقت بدون داشتن یک قفل با کیفیت تبدیل به یک درب معمولی خواهد شد. برای این که درب ضد سرقت امنیت خانه شما را به خوبی تأمین کند، نیاز به یک قفل مطمئن دارید. فرقی ندارد که شما چه نوع درب ضد سرقت را  نصب کرده باشید. در هر صورت، بدون یک قفل مناسب، درب ضد سرقت به یک در معمولی تبدیل خواهد شد.
قفل درب ضد سرقت دارای انواع و برندهای مختلفی است. قفل مکانیکی و قفل هوشمند درب ضد سرقت از جمله مهمترین انواع قفل به شمار می رود. قفل هوشمند درب خود دارای دسته بندی مختلف است که به تفکیک هر کدام از آن ها را در مقاله های بعد توضیح خواهیم داد.
همچنین قفل درب ضد سرقت ساخت کشور ترکیه دارای بهترین کیفیت است و از معروف ترین انواع قفل درب ضد سرقت در ایران به شمار میرود. از معروف ترین و محبوب ترین برند قفل درب ضد سرقت میتوان به برند کاله و داف ترکیه اشاره کرد.

از انواع قفل درب ضد سرقت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قفل هوشمند درب ضد سرقت

قفل مولتی پوینت

قفل منو بلاک

 قفل هوکی شکل

 قفل ضد سرقت آژیردار DESI


قفل هوشمند درب ضد سرقت

قفل هوشمند و دیجیتال نوعی قفل الکترومکانیکی می باشد که بدون کلید و توسط سایر روش های دسترسی می توان آن را کنترل نمود. بدنه بسیار مقاوم و همچنین وجود سیستم های هوشمند امنیتی باعث شده تا این نوع قفل ها به یکی از امن ترین مدل های قفل موجود در جهان تبدیل شود. منبع تغذیه آن ها باتری قلمی بوده به طوری که جهت نصب نیاز به سیم کشی داخلی برق نمی باشد. این محصولات امنیتی را می توان بر روی انواع درب نصب نمود در مقاله های بعدی بصورت کامل و تخصصی در مورد ابن نوع قفل صحبت خواهیم کرد . 


 قفل هوشمند دارای دسته بندی زیر می باشد:

قفل درب ضد سرقت اثر انگشتی

قفل کارتی درب ضد سرقت


قفل مولتی پوینت درب ضد سرقت

نام دیگر قفل مولتی پوینت، قفل مرکزی است که دارای سه تا پنج قفل مجاز و چندین زبانه می باشد. این قفل ها که بوسیله یک اهرم یا میله به یکدیگر متصل می شوند، در قسمت جلو و بالای درب قرار دارند. از آنجایی که قفل مرکزی قابلیت قفل شدن از قسمت افقی و عمودی را دارد، سیستم ایمنی بسیار بالایی را فراهم می آورد .


قفل منو بلاک درب ضد سرقت

این قفل دارای 2 قفل با ساختاری مجزا در قسمت جلوی درب می باشد که سه تا چهار زبانه دارد. از آنجایی که این قفل بر روی لنگه درب نصب می شود، فقط درب را در جهت افقی ایمن می نمایند و در جهت عمودی ( یعنی بالا و پایین درب) زبانه ای ندارند. بنابراین ضریب ایمنی پایین تری نسبت به مولتی پوینت دارند.
قفل هوکی شکل درب ضد سرقت

این قفل به نام های هوکی و چنگکی شناخته شده است. در واقع شرکت هوک (ترکیه) اولین بار قفل های چنگکی را تولید نمود و پس از نام این قفل به نام هوکی شناخته شد. قفل هوکی شکل از دو مدل قبلی کمی پیشرفته تر می باشد و نحوه کارکرد آن بدین صورت است که زبانه های آن به شکل چنگک در هم قفل می گردد. از ویژگی بارز این قفل می توان مقاومت بالای آن در برابر ضربه را نام برد که موجب می شود که درب در مقابل دیلم به راحتی شکسته نشود.


قفل گاوصندوقی درب ضد سرقت

ساختار این نوع قفل بشکلی است که دیگر نیاز به سیلندر کلید خور جدا گانه ندارد و سیلندر در خود قفل قرار دارد به همین دلیل امنیت بالاتری از قفل های سیلندر خور دارا می باشد . این نوع قفل زیر مجموعه ی قفل مونو بلاک هست .


قفل ضد سرقت آژیردار DESI

قفل درب ضد سرقت DESI ساخت ترکیه؛ آژیردار و حساس نسبت به ضربه می باشد. عملکرد آژیر قفل وابسته به باتری بوده و میزان صدای آن قابل تنظیم است. امکان نصب قفل کمکی به صورت مجزا در درب نیز وجود دارد.
عملکرد قفل آژیردار Desi

این قفل پس از سه قفله شدن با یک بوق کوتاه شما را از فعال شدن آژیر با خبر می کند. در صورتی که کلید را یک دور یا دو دور بچرخانید آلارم آن فعال نمی شود و تنها در صورت سه قفله شدن این آلارم فعال می گردد.

پس از فعال کردن آلارم در صورت ضربه خوردن قفل، آژیر آن فعال می شود و همسایگان را از وقوع سرقت با خبر می کند.

در صورتی که آژیر به اشتباه و توسط یک ضربه غیر عمد به درب فعال شده باشد، با بازکردن قفل به واسطه کلید، آژیر قطع می شود. البته در شرایطی که شما خانه نباشید نیز آژیر پس از چند دقیقه در صورتی که ضربه دیگری به آن وارد نشود، بصورت خودکار قطع می شود.

آلارم قفل دسی تنها با وارد شدن ضربه فعال نمی شود بلکه هر گونه دستکاری قفل موجب فعال شدن آژیر می شود.

مورد دیگری که در این قفل دیده شده است، باز شدن غیر معمول درب است. یکی از راه های قدیمی باز کردن درب ها استفاده از دیلم است. سارقین با دیلم تلاش می کنند یا چهار چوب و یا درب را خم کنند تا جایی که پین های قفل از چهار چوب خارج شود و درب باز شود.

در صورتی که نصب درب ضد سرقت استاندارد نباشد و چهار چوب با ملات سیمانی پر نشود، چهارچوب خیلی ساده با دیلم خم می شود.

در این صورت نیز این قفل دارای یک حسگر مغناطیسی است و با فاصله گرفتن درب از چهار چوب آژیر آن به صدا در می آید.

این قفل آژیردار دارای دو باتری از نوع قلمی کوچک یا همان AA است که به سادگی توسط کاربر تعویض می شود. در صورت کم شدن باتری نیز قفل بصورت اتوماتیک با هشدار، کاربر را مطلع می کند.اگر سوالی در مورد قفل های درب ضد سرقت و مشاوره قبل از خرید خواستید با ما در ارتباط باشید .